Vinařství

Vinařská tradice jihomoravských Pazderků sahá do roku 1655, kdy Pazderkové přišli na jižní Moravu a začali vinařit na jednom achtu vinice ve Staré hoře v Čejkovicích. Celá linie rodu, až do dnešní doby, zůstala vinařství věrná a navazovala na započatou tradici. Rodinné VINAŘSTVÍ STANISLAV působící v obci Bořetice vlastní přibližně 19 ha vinic v tratích Terasy, Čtvrtě a Kraví hora. Vína jsou vyráběna výhradně z vlastních vinic z vinařské oblasti Morava, podoblast velkopavlovická, obec Bořetice, trať Trkmanská. Vinařství vyrábí kvalitní odrůdová vína jakostní nebo vína s přívlastkem.

 

Výroba vín

Výroba je vybavena nejmodernější technologií pro řízené kvašení v moderních nerezových vinifikátorech s možností programovat teplotu kvašení a četnost ponořování matolinového klobouku bez přístupu vzduchu nebo v umělé atmosféře. Lisování hroznů, ať celých nebo odzrněných, se provádí šetrným pneumatickým lisem. Další fermentační procesy probíhají v nerezových tancích s možností nastavení požadované teploty v jednotlivých tancích. Po ukončení procesu výroby pak vína leží v tradičních dřevěných sudech, aby se vydýchala a vyladila.

 

Vinařství v Bořeticích

Bořetice jsou v povědomí veřejnosti známy nejen recesistickou Svobodnou spolkovou republikou Kraví Hora, kterou tvoří kolonie 260 vinařských sklepů, ale i velmi dobrými podmínkami pro pěstování zejména červených odrůd révy vinné. Kromě klimatických podmínek má na kvalitu a chuť vína mimořádně příznivý vliv vysoký obsah hořčíku ve zdejší půdě, který réva přenáší do vína a ovlivňuje tak barevnost a hutnost vína.

 

Nabízené služby

Vinařství nabízí posezení ve vinném sklepě a nové ubytování v areálu Kraví Hora.

Kdykoliv budete mít zájem o některá z uvedených vín, stačí zavolat na telefonní číslo: 602 949 465 a domluvit si s naším obchodním zástupcem schůzku, na níž Vás rádi budeme informovat o ceně a dodacích podmínkách.

Bořetice

Vinařské a turistické cíle v okolí

REPUBLIKA KRAVÍ HORA
Areál vinných sklepů Bořetice

SPORTOVNÍ AREÁL NĚMČIČKY
koupaliště, lyžařský vlek

LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL
20 km

Nahoru